Notacje II

Notacje II

Alicja Karwas

Absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. W 1972 r. rozpoczęła pracę w łódzkim oddziale Studia Opracowań Filmów na stanowisku dialogistki. Od lat 90. opracowywała polskie wersje językowe do filmów rozpowszechnianych przez takich dystrybutorów, jak ITI, Syrena czy Gutek Film.

Jan Jakub Kolski

Reżyser, scenarzysta, operator oraz producent. Absolwent wydziału operatorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi, a obecnie także profesor tej uczelni. Na swoim koncie ma 16 filmów fabularnych, które święciły triumfy na festiwalach w Polsce i na świecie. Dla Wytwórni Filmów Oświatowych zrealizował także ponad 20 filmów krótkometrażowych.

Stanisław Kwiatkowski

Pracownik wielu łódzkich instytucji kinematograficznych, m.in. Łódzkich Zakładów Kinotechnicznych, Wytwórni Filmów Oświatowych oraz Przedsiębiorstwa Kamera Film. Specjalista z zakresu techniki filmowej. Współpracował z takimi twórcami jak Bogdan Dziworski czy Krzysztof Ptak. 

Stanisław Lenartowicz

Reżyser, scenarzysta i animator związany na stałe ze Studiem Małych Form Filmowych Se-ma-for. Tworzył filmy eksperymentalne np.: Śniadanie na trawie (1975) i Portret (1977). W latach 1983-1986 zrealizował animowaną adaptację fińskiego eposu narodowego Kalevala,. Pod jego kierunkiem w latach 90. powstały animacje do polskiej wersji Ulicy Sezamkowej

Juliusz Machulski

Reżyser, scenarzysta, dramaturg oraz producent filmowy. Jest absolwentem Szkoły Filmowej w Łodzi. Jako reżyser zadebiutował w 1981 roku filmem kinowym Vabank. Od 1988 roku jest także dyrektorem Studia Filmowego Zebra, które jest producentem takich obrazów, jak: Psy, Historie miłosne, Dług czy Dzień świra.